Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë Kronika

Tentuan të rihapin lokalin pas mbylljes nga inspeksioni, arrestohen tre persona në Mitrovicë

Tre persona janë arrestuar në Mitrovicë, pasi të njëjtit kanë tentuar të rihapin lokalin pas mbylljes nga ana e inspeksionit.

Me këtë rast Policia ka hasur në rezistencë, si pasojë e eskalimit të situatës lëndime trupore ka pësuar një zyrtar policor dhe një person i sigurimit të lokalit.

“Raportohet se një lokal i cili ishte mbyllur nga inspeksioni, sot është hapur pa leje paraprake. Njësiti policor ka dalë në lokacion për të mbyllur lokalin dhe të njëjtit kanë hasur në rezistencë të tre të dyshuarve meshkuj kosovarë.

Si pasojë e eskalimit të situatës lëndime trupore ka pësuar një zyrtar policor dhe një person i sigurimit të lokalit. Tre të dyshuarit janë arrestuar dhe me vendim të prokurorit pas intervistimit lirohen në procedurë të rregullt”, thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

Postime të ngjashme

REL: Nga Kovaks për Maqedoninë e Veriut, BeH-në dhe Kosovën nga 100.620 doza të vaksinës Fajzer

R Zh

Një autobus doli nga rruga në Demir Hisar – nuk ka udhëtarë të lënduar

R Zh

Lajçak: Nëse ka vullnet politik në Kosovë e Serbi, marrëveshjen e arrijmë brenda disa muajsh

S.B.

Konjufca falënderon Norvegjinë për angazhimin lidhur me sigurimin e vaksinave për qytetarët e Kosovës

S.B.

Osmani takoi ambasadorin Minxhozi: Prioriteti ynë mbetet sigurimi i vaksinave për qytetarët

S.B.

Ekspertët të bindur: Kurti s’do ketë mundësi lëvizjeje, do t’i bëhet presion për dialogun

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...