Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërësisht e shkrumbuar/ Pamjet e magazinës ku u gjet trupi i pajetë i 32-vjeçarit Arjan Sala

Top Channel ka siguruar pamjet e magazinës ku u gjet trupi i pajetë i 32-vjeçarit Arjan Sala, i cili mbeti i bllokuar teksa po shpëtonte persona të tjerë nga flakët.

Nga pamjet, shihet se gjithçka është bërë gri pasi flakët kanë djegur muret dhe sende të tjera që ndodeshin brenda magazinës. Forcat zjarrfikëse kanë hyrë brenda të pajisur me bombula oksigjeni, veshje termike, ndriçim, për të dërguar tubat e ujit deri në vatrën e zjarrit për të luftuar me flakët, pavarësisht vështirësive tepër të mëdha dhe për jetën e tyre.

Që me marrjen e telefonatës, efektivët e shërbimit zjarrfikës kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, por materialet që janë djegur janë brenda magazinës janë me lëndë shumë oksiduese, si këpucë, mallra veshmbathje etj, çka ka bërë që flakët të përhapen me shpejtësi.

Postime të ngjashme

850 mijë! Rama bën bilancin e të vaksinuarve në vendin tonë

Dafina Vidishiqi

SHBA dhuron 1 milionë dollarë pajisje mjekësore për Shqipërinë

Dafina Vidishiqi

Asnjë viktimë nga COVID-19 në Shqipëri, vetëm 7 raste të reja

Dafina Vidishiqi

Tre variantet e vendimit për Metën, Kushtetuesja mund t’i drejtohet edhe komisionit të Venecias

Dafina Vidishiqi

Rama takon Sarkozyn në Paris: Privilegj të këshillohem me të për sfidat e Shqipërisë

Dafina Vidishiqi

Meta dhe Rama e përshëndetën vendimin e Holandës për hapje të negociatavе të Shqipërisë me BE-në

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...