Tërhiqen shortet për numrat që do të bartin partitë politike në zgjedhje e 17 tetorit

Janë tërhequr numrat për zgjedhjet lokale të 17 tetorit. Në zgjedhjet lokale të 17 tetorit që pritet të mbahen në Kosovë është tërhequr shorti për numrat që do t’i bartin partitë politike.

 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës në këto zgjedhje sipas shortit të KQZ-së garon me numër 121.

Ndërsa Partia Demokratike e Kosovës garon me numër 177.

Lëvizja Vetëvendosje garon me numër 144.

Aleanca Kosova e Re garon me numër  149. 

Related posts

Policia dhe prokuroria kroate nisin hetimet lidhur me aksidentin tragjik në Sllavonski Brod

D V

Shoferi i autobusit të aksidentuar me mërgimtarët kosovarë, dërgohet në burgun e Pozhegës

D V

Ministria e Drejtësisë në pritje të vendimit të Gjykatës për procesin e konkursit për noterë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More