Tërmet 3.9 ballë në Shqipëri, 17 km larg Vlorës

Një termet me magnitudë 3.9 ballë ka ndodhur ditën e sotme 17 km larg Vlorës.

 

Nuk dihet ende nëse ka të lënduar apo dëme materiale, ndërsa thellësia raportohet të ketë qenë 2 km.

Sipas “EMSC”, që është faqja e specializuar për tërmete, lëkundja sizmike u ndje në 22:49:36 dhe zgjati disa sekonda.

Epiqendra e tërmetit ishte në Orikum.

Lëkundjet sizmike janë shoqëruar me momente frike dhe paniku te qytetarët, por magnituda ka qenë e vogël.

Related posts

Batutat/ Vuçiç: Nuk e di si do përgjigjet Edi, por mbështes çdo fjalë që do thotë. Rama: Ai do që unë të them njohjen e Kosovës dhe…

D V

SPAK/ Kraja paralajmëron të tjera arrestime të zyrtarëve të korruptuar: Ky është vetëm fillimi!

N E

Krifca: Me mbështetjen e AZHBR-së, të rinjtë po i rikthehen sipërmarrjeve në bujqësi

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com