Agjencia Zhurnal.mk

Tërmet i fortë në Izmir të Turqisë

Instituti Sizmologjik Euro-Mesdhetar raportoi se pak çaste më parë një tërmet me madhësi prej 4.2 ballësh u regjistrua në qytetin Izmir të Turqisë.

Bëhet e ditur se nga tërmeti i cili ka një thellësi prej 16 kilometra nën tokë, u tronditën edhe qytetet “Aydın” dhe “Manisa”

Deri me tani nuk janë raportuar dëme apo lëndime.

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

T E

Lajmet e fundit

Loading...