Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmet i fuqishëm në Alaskë, paralajmërohet për cunami

Zhurnal Ads

Një tërmet i fuqishëm me intensitet prej 7.5 ballë e ka goditur zonën në jug të Ishujve Aleutian në Alaskë, që shkaktoi një paralajmërim për cunami, kumtoi Shërbimi gjeologjik i SHBA-së.

Qendra amerikane për paralajmërimin e cunamit kumtoi se tërmeti, i cili fillimisht u raportua si një tërmet me madhësi prej 7.4 ballëve, shkaktoi paralajmërime për cunami në Send Point, Kold Bej dhe Kodiak, të cilat janë të populluara pak.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Trump del me një videomesazh: Tregon gjendjen me COVID-19

admin

Emiratet e Bashkuara Arabe nisin vaksinimin kundër COVID-19

S.B.

Merkel u bën thirrje gjermanëve për disiplinë

admin

Ekzekutohet vrasësi i rrezikshëm me pagesë në Greqi, “Apashi” eliminohet nga persona të maskuar

admin

Sulm me bombë në Universitetin e Kabulit, humbin jetën 19 persona

R ZH

SHBA fut në listë të zezë gjithë sektorin bankar të Iranit

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...