Tërmet me magnitudë 4.2 në Detin Egje

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter goditi Detin Egje të shtunën dhe epiqendra u regjistrua në ujërat e rrethit Datca, i cili i përket qytetit perëndimor turk të Mugla.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, tërmeti u regjistrua në 16.21 sipas kohës lokale në një thellësi prej 5.25 kilometra, tha Zyra Turke për Menaxhimin e Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD).

Gjithashtu thuhet se epiqendra e tërmetit është pak më shumë se 35 kilometra larg bregut të rrethit Datca.

Kujtojmë se Turqia po kalon një periudhë të vështirë, pasi pas zjarreve dhe përmbytjeve pati dëme të mëdha dhe humbje të pariparueshme.

Related posts

“Hiq viq”, nisma kundër asimilimit të shqiptarëve në Mal të Zi

D V

Fauci: Varianti Delta është një “variant i keq”

D V

Largimi i Netnjahut nuk pritet të ndryshojë politikën në Izrael

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More