Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni Shqipëri

Tërmet më magnitudë 5.9 në detin Adriatik, shkund edhe Maqedoninë

Tirana, 27 mars – Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.9 të shkallës rihter është ndjerë sot në mesditë në detin Adriatik.

Sipas të dhënave nga Qendra Evropiane e Tërmeteve, bëhet me dije se epiqendra ka qenë jo shumë larg nga qyteti i Barit.

Po ashtu bëhet me dije se lëkundjet kanë qenë në një thellësi të madhe rreth 60 kilometra.

Lëkundjet janë ndjerë në Bari, Santgiovanni, Napoli dhe Pescara. Deri tani nuk raportohet për dëme.

Postime të ngjashme

“Ndërpreja e lëshimit të dokumenteve personale është shkelje e të drejtës së qytetarit”

Bekim Laçi

Galovej dhe Silvestri: Pavarësisht pengesave, agjenda e BE-së duhet të vazhdojë

Zekirija Haxhiu

Bislimovski: KRRE para një viti ofroi zvogëlim të TVSH-së për energjinë elektrike

Zekirija Haxhiu

Hollshtajn: BE-ja duhet të mbajë premtimin dhe të thotë: Ju reflektuat, ne reflektojmë!

Zekirija Haxhiu

Várhelyi mban gjallë shpresat e Shkupit dhe Tiranës, presidenca sllovene ka prioritet negociatat

Bekim Laçi

Shtyhet seanca për rastin “I fuqishmi”

Zekirija Haxhiu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...