Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmet me magnitudë prej 4.7 ballësh godet Turqinë

Një tërmet me magnitudë 4.7 ballësh tronditi sot kryeqytetin e Turqisë, Ankaranën.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësive dhe Emergjencave (AFAD) njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte rrethi Kalecik.

Ndodhi në një thellësi prej 12 kilometrash (rreth 8 milje) në 10.53 të mëngjesit, sipas kohës lokale.

Guvernatori i Ankarasë, Vasip Sahin tha se deri më tani nuk ka pasur humbje të jetës ose pronës në Kalecik.

Në muajin tetor të vitit të kaluar, një tërmet i fuqishëm me madhësi 6.6 tronditi qytetin e tretë më të madh të Turqisë, Izmirin, duke vrarë të paktën 115 dhe duke plagosur më shumë se 1.000 viktima. 

Postime të ngjashme

Biden tërheq nga procesi në Senat kandidaten për shefe të buxhetit

S.B.

​Gjendja me COVID-19 në Mal të Zi, Gjukanoviq thirrje të mbyllen kufijtë

S.B.

Kroacia nuk do të presë BE, qeveria ka kërkuar dokumentacionin për importin e vaksinave ruse

S.B.

Biden u bën thirrje shteteve amerikane që mësuesve t’u japin përparësi për vaksinim

S.B.

Shteti Islamik merr përgjegjësinë për vrasjen e tri punëtoreve të televizionit afgan

S.B.

Çfarë është pasaporta e BE-së për vaksinim?

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...