Tërmet në Kërçovë

Shkup, 28 shtator – Rrjeti sizmologjik telemetrik i Republikës së Maqedonisë së Veriut, me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, të mbajtur nga Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror në Shkup mbrëmë në orën 21 e 17 minuta, ka regjistruar tërmet epiqendra në rajonin  Debarcë-Mali Ilinska Plakenska.

Siç bëri të ditur Observatori Sizmologjik pranë Fakultetit Matematiko-Natyror, tërmeti ka qenë me intesitet prej 2,8 ballë sipas shkallës së Rihterit.

Tërmeti është ndjerë nga popullata, veçanërisht në pjesët jugperëndimore me intensitet prej tre ballëve sipas Shkallës Makrosizmike Evropiane. 

Related posts

Kuvendi do ta mbajë seancën e 51-të

D V

Anzhe Logar para PE-së: Rruga e vendeve të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së nuk do të jetë autostradë, por rrugë e vogël me shumë kthesa

D V

Bilall Kasami: Në Tetovë shkojmë në raundin e dytë me Teuta Arifin

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More