Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërmet në Korçë dhe Elbasan

Një lëkundje tërmeti është regjistruar pasditen e kësaj të hëne në Shqipëri.

Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit raporton se tërmeti ishte me magnitudë 3.1 të shkallës Rihter në Korçë.

Lëkundja ishte me epiqendër 94 kilometra në juglindje të Elbasanit dhe 19 kilometra në jug të Korçës.

Aktualisht nuk raportohet për dëme materiale.

Postime të ngjashme

Pse e skualifikuan? Mjeku Kosova: Tritani më mban inat për tenderin “që nuk mbylla sytë”. Ruli për vjedhjen e njeriut të tij

T E

Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë

T E

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...