Tërmet në Kroaci

Mbrëmë rreth orës 23:00, Sisakun dhe rrethina e tij u tronditë nga një tërmet i ri.

Sipas EMSC, shkalla e saj ishte 3.9 të shkallës së Rihterit.

Më pas, Shërbimi Sizmologjik i Kroacisë, ulën paksa vlerësimin fillestar të EMSC-së.

“Sonte, 23 shtator 2021, në orën 22:39, sizmologët e Shërbimit Sizmologjik regjistruan një tërmet të moderuar me epiqendër pranë Çuntiç, 8 km në jug të Petrinja”.

“Madhësia e tërmetit ishte 3.6 sipas Richter, dhe intensiteti në epiqendra ishte peshore EMS e shkallës IV-V”, thuhej në deklaratë.

Related posts

Merck aplikon për miratimin e pilulës së parë kundër koronavirusit

D V

Dorëhiqet Sekretari britanik, pas shkeljes së rregullave për COVID-19

Redaksia

Kim Jong-un refuzon 2 milionë vaksina AstraZeneca

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More