Tërmet në Mal të Zi

Rreth orës 01:20 të ditës së sotme, Mali i Zi u godit nga një tërmet i fortë, me një madhësi prej 4.5 shkallës gjersa epiqendra ishte 14 kilometra nga Herceg Novi.

Shumë qytetarë e ndien tërmetin dhe disa u zgjuan, raportojnë mediat malazeze.

Tërmeti zgjati për rreth 10 sekonda dhe zhurma e alarmeve të veturave në qytet u ndez ndërsa dritaret e shtëpive po dridheshin, librat po binin nga raftet.

Tani për tani, nuk ka asnjë informacion mbi dëmet dhe lëndimet.

Ndryshe, tërmeti e kanë regjistruar gjithashtu edhe shërbimet e CSEM-it.

Related posts

Bërthama e Tokës po bëhet më e trashë nga njëra anë, dhe shkencëtarët nuk e dinë pse

Redaksia

Mediat shtetërore raportojnë për një përpjekje të dështuar për grusht shteti në Sudan

D V

Përkeqësohet gjendja me zjarre në Itali, nisin evakuimet e qytetarëve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More