Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tërmet në rajonin Tetovë-Gostivar

Shkup, 30 mars – Zhurnal – Një tërmet me fuqi prej 2.9 ballësh sipas shkallës Rihter, është regjistruar në ora 06:15 minuta të mëngjesit të sotëm.

Epiqendra e dridhjes ka qenë 65 kilometra nga Shkupi, në rajonin Tetovë-Gostivar, kumtoi Observatoria sizmike pranë Fakultetit matematiko-natyror në Shkup.

Tërmeti është ndjerë në Mavrovë, Gostivar, Tetovë, Dibër, Ohër dhe Kërçovë me intensitet prej tre ballë sipas Shkallës makrosizmike evropiane

Postime të ngjashme

Qyteti i Shkupit: FIllon ofanziva ndërtimore verore e rrugëve dhe bulevardeve

R Zh

Mungojnë dëftesat e nxënësve në shkollat fillore dhe të mesme

R Zh

Në kufirin Tabanoc për hyrje në vend pritet rreth 20 minuta

R Zh

Dezinfektim ajror kundër mushkonjave në Shkup

R Zh

Edhe dhjetë ditë për parashtrim të kërkesave për subvencione bujqësore

R Zh

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...