Agjencia Zhurnal.mk

Tërmet prej 5,1 ballë godet Turqinë

Para pak çastesh në afërsi të Izmirit në Turqi, është ndjerë një tërmet i fuqishëm prej 5,1 ballëve sipas rihterit, informon Zhurnal.

Tërmeti ka qenë në thellësi prej 5kilometrave, ndërsa është ndjerë në Manisa dhe Kirkagaç.

Ky tërmet vjen disa ditë pas tërmetit tragjik prej 6,8 ballëve ku humbën jetën mbi 30 persona.

Ndryshe Qeveria turke ka paralajmëruar se Turqinë së shpejti mund ta godasë një tërmet prej 7,5 ballëve./Zhurnal.mk

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Marketing 2/1

Marketing 2/2

Z H

Lajmet e fundit

Loading...