Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti 7.1 ballësh në Japoninë veriore

Një tërmet prej 7.1 magnitudësh ka goditur Japoninë veriore në orën 23:08, sipas kohës lokale.

Megjithatë, nuk ka kërcënime për cunami.

Tërmeti u ndje edhe në kryeqytetin, Tokio.

Sipas mediave atje, thellësia e epiqendrës së tërmetit ishte 60 kilometra nën sipërfaqen e tokës.

Postime të ngjashme

Autoritetet afgane vendosin orë policore

D V

Dënim me burg për mohimin e gjenocidit të Srebrenicës

D V

Presidenti kroat tallet keq me serbët

D V

Sërish përmbytje dhe dramë në Belgjikë: Uji bart vetura, përrenjtë në rrugë

D V

Vriten dy ushtarë turq në Siri

D V

Izraeli pritet të fillojë me testimin e kapsulës kundër coronavirusit

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...