Tërmeti godet Bosnjë dhe Hercegovinën, qytetarët përshkruajnë momentin

Një tërmet ka goditur Bosnjë dhe Hercegovinën mbrëmë, rreth tre orë pas mesnate.

Sipas EMSC, tërmeti ishte 25 kilometra nga Tuzla dhe 13 kilometra nga Graçanica, dhe ishte 3.6 gradë e fortë në shkallën Rihter, përcjell Telegrafi.

Në faqen e internetit të EMSC, qytetarët kanë thënë se kishin dëgjuar një jehonë para tërmetit.

“Jehonë e çuditshme para tërmetit”, citohet të ketë shkruar një qytetar.

Një tjetër shkroi: “Zhurmë dhe një dridhje shumë e shkurtër. Një ndjenjë e pakëndshme”. 

Related posts

‘Ekipit robotik të vajzave afgane’ iu ofruan bursa nga universitete të jashtëzakonshme – amerikania tregon se si i ndihmoi të shpëtonin nga talebanët

Redaksia

Protestuesit bërtasin “Vdekje diktatorit” në Teheran

D V

Ish-presidenti Bill Clinton shtrohet në spital

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More