Shqipëri

Tërmeti i 26 nëntorit/ 850 banesa do ribëhen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit

Zhurnal Ads

850 banesa individuale të rrënuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në Tiranë do të ringrihen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit.

Këshilli Bashkiak i Tiranës në mbledhjen e fundit online ka miratuar 250 kontrata të reja për familjet që mbetën pa strehë nga kjo fatkeqësi natyrore.

Po ashtu Këshilli miratoi bonusin e qirasë për 21 familje të tjera që presin të futen në shtëpitë e reja pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Një tjetër vendim i Këshillit Bashkiak ishte edhe ngritja e Agjencisë “Tirana Agrikulturë”, e cila do të ndërtojë tregun e parë agroushqimor publik në kryeqytet.

Tregu do të jetë tërësisht me produkte “Made in Tirana” dhe do të funksionojë si drejtori e Bashkisë së Tiranës dhe do të vendoset pranë njësisë administrative Baldushk.

Postime të ngjashme

Grabitje në jug të Shqipërisë, arrestohet 1 person

admin

Dita Botërore e Diabetit, Manastirliu: 78 mijë qytetarë përfitojnë barnat falas

S.B.

Sulmi terrorist në Vjenë, Rama zemërthyer: Lutjet tona shkojnë për viktimat dhe familjarët

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...