Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërmeti i 26 nëntorit/ 850 banesa do ribëhen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit

850 banesa individuale të rrënuara nga tërmeti i 26 Nëntorit në Tiranë do të ringrihen nga e para përmes fondeve të Rindërtimit.

Këshilli Bashkiak i Tiranës në mbledhjen e fundit online ka miratuar 250 kontrata të reja për familjet që mbetën pa strehë nga kjo fatkeqësi natyrore.

Po ashtu Këshilli miratoi bonusin e qirasë për 21 familje të tjera që presin të futen në shtëpitë e reja pas tërmetit të 26 Nëntorit.

Një tjetër vendim i Këshillit Bashkiak ishte edhe ngritja e Agjencisë “Tirana Agrikulturë”, e cila do të ndërtojë tregun e parë agroushqimor publik në kryeqytet.

Tregu do të jetë tërësisht me produkte “Made in Tirana” dhe do të funksionojë si drejtori e Bashkisë së Tiranës dhe do të vendoset pranë njësisë administrative Baldushk.

Postime të ngjashme

Rama: Ilir Meta kandidat zyrtar i LSI në Vlorë

Lea Muslija

Procedimi penal i kreut të LSI në Pukë, reagon Partia: Po bënin ushtrime zgjedhore, policia e politizuar

Lea Muslija

Ndahet nga jeta kreu i Shoqatës Patriotike ‘Çamëria’, babai i aktivistit të njohur

Lea Muslija

Presidenti Meta, letër institucioneve për zgjedhjet e 25 prillit: Të shmangen fenomenet negative

S.B.

Porti i Ri Turistik i Sarandës, Rama publikon videon: Deri në fund të mandatit të tretë një tjetër nivel turizmi

S.B.

“Brenda muajit maj, 500 mijë të vaksinuar”, Manastirliu publikon videon: Ja sa gjyshe e gjyshër janë sot më të mbrojtur

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...