Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti i fortë godet Greqinë

Një tërmet i fortë me magnitudë 4.5 të shkallës Rihter ka tronditur Greqinë ditën e sotme rreth orës 16:58 (sipas orës lokale). Mësohet se epiqendra ishte 15 km nga qyteti Nafpaktos ndërsa thellësia e lëkundjeve ishte 12.7 km.

Sipas drejtorit të Institutit Gjeodinamik Akis Tselenti, tërmeti u ndje edhe në Patras, ndërsa është raportuar për disa dëme në zonë, por nuk ka asnjë të lënduar.

Mediat lokale raportojnë se lëkundjet u ndjenë pasi zgjatën për disa sekonda.

Postime të ngjashme

Kombet e Bashkuara dërguan 63 kamionë me ndihma humanitare në Idlib

S.B.

Varroset me nderime ambasadori dhe truproja e tij që u vranë në Kongo

S.B.

Greta Thunberg merr çmimin e ri prestigjioz

S.B.

Kryeministri armen kërkon përkrahje nga mbështetësit e tij kundër ushtrisë

S.B.

Presidenti kinez shpall fitoren: Bëmë një “mrekulli”, zhdukëm varfërinë ekstreme

S.B.

Zhdukja e varferise, sukses me efekt global

Z H

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...