Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti i fuqishëm në Kroaci, momenti kur një burrë nxirret “nga vetura e varrosur nën rrënoja” – djali i tij ishte me të

Sot, Kroacia u godit nga një tërmet i fortë me një madhësi prej 6.3 të shkallës Rihter.

Por, sipas mediave kroate, përcjell Telegrafi, duket se situata më e rëndë është në Petrinja.

Aty, një numër i madh i shtëpive dhe ndërtesave u shkatërruan.

Dhe derisa vijnë të dhënat dhe pamjet e para nga ky vend, në njërën nga to shihen zjarrfikësit të cilët arritën të shpëtonin babanë dhe fëmijën nga rrënojat, të cilët mbetën të bllokuar në makinë.

Operacioni i shpëtimit u shoqërua me duartrokitje, dhe sipas informacioneve të para, ai është mirë.

Postime të ngjashme

Gjermania reagon ndaj kritikave dhe ndryshon radhën e vaksinimit

T E

Islanda përgatitet për një shpërthim të mundshëm pranë Reikjavikut

T E

Navalny lajmërohet nga burgu: Gjithçka në rregull me mua

T E

Armenia përballet me tensione politike dhe plagët e luftës

T E

Dyshime për sulm terrorist në Suedi/ 8 persona të plagosur me thikë

T E

Së paku 33 të vdekur në protestat në Birmani

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...