Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërmeti në Adriatik, pamje që tregojnë efektet në det të hapur

Një tërmet kishte goditur të shtunën Detin Adriatik.

Sipas Qendrës Europiane Mesdhetare të Sizmiologjisë, lëkundjet sizmike kanë qenë në një thellësi prej 2 km dhe 25 km nga Durrësi, dhe 11 km nga Kavaja.

Mësohet se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në zonën bregdetare, por nuk është raportuar për dëme materiale.

Së fundmi, mediat në Itali kanë publikuar imazhe të marra nga helikopteri fiks në momentin e tërmetit ku siç shihet, uji u përshkrua nga disa vija të drejta.

Kohët e fundit rajoni i Ballkanit është përfshirë nga tërmete të njëpasnjëshme. /oranews.tv/

Postime të ngjashme

Rama zgjohet mes alpeve shqiptare: Mirmëngjes! (VIDEO)

Lea Muslija

Sot hapen kufijtë Shqipëri-Greqi

Lea Muslija

“Asnjë rast me COVID në Tiranë”, Manasterliu publikon shifrat: Ja sa vaksinime janë kryer deri më tani në vend

Dafina Vidishiqi

Vetëm tri raste të reja me COVID-19 në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Ndihmës Sekretari i Shtetit Reeker do të vizitojë Italinë, Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Dafina Vidishiqi

Paralajmërim për të shkarkuarit nga vetingu: “Do të hetoheni dhe do t’ju sekuestrohet pasuria”

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...