Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti në Truqi, shihni pamjet se si pallati mbahet në “këmbë” nga eskavatorët

Zhurnal Ads

Skuadrat e shpëtimit në qytetin port të Turqisë, Izmir, po gërmojnë nën rrënojat e godinave të shembura për të mbijetuarit e tërmetit të fuqishëm të së premtes.

Bilanci i viktimave të tërmetit është rritur në 28 dhe mbi 800 janë të plagosurit.

Ndërkohë mediat kanë publikuar pamje nga shembja e pjeshme e një pallati.

Për të mbajtur ndërtesën në këmbë, deri në momentin kur të mbyllet operacioni i kërkim shpëtimit, autoritetet vendosën të përdorin makineritë e rënda.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Ekspertët: Kina, Evropa dhe SHBA-ja duhet të drejtojnë transformimin e gjelbër

R ZH

Ekspertët zbehin euforinë për rikthimin në normalitet: Vaksinimi kundër Covid zgjat me vite

admin

Azerbajxhani konfiskon sasi të mëdha armësh dhe makineri të forcave armene

admin

Kreu i OBSH-së: Heqja dorë nga kontrollimi i virusit, e rrezikshme

admin

Detaje nga shpërthimi i fuqishëm që tronditi dje Turqinë

admin

Liderët e BE-së diskutojnë për krizën në Mesdhe

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...