Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti në Turqi, 3 vinça parandalojnë shembjen e ndërtesës

Zhurnal Ads

Të shumta ishin ndërtesa e shembura në Turqi nga tërmeti i fuqishëm, i cili deri tani është konfirmuar se u ka marrë jetën 25 personave, ndërsa më shumë se 800 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Ndërkohë, ekipet e kërkim shpëtimin janë në terren dhe po punojnë për të nxjerr nga rrënojat personat e bllokuar, duke përdorur të gjitha mënyrat e mundshme. Tërmeti i fuqishëm shembi 3 katetet e para të nja pallati, ku dyshohet se mund të ketë edhe persona të bllokuar.

Për të mbajtur ndërtesën në këmbë, deri në momentin kur të mbyllet operacioni i kërkim shpëtimit, autoritetet vendosën të përdorin 3 vinça.

Tre katetet e para të ndërtesës, e cila ndodhet në Demirkent Site në rrethin Bayraklı, ishin dyqane.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

Si është jeta në Finlandë, ku qeveria dhe të gjitha partitë drejtohen nga gratë

T E

Iran, mjekët me një mision të vështirë përballë COVID-19

S.B.

Negociatat për Brexit në fazën më të nxehtë

S.B.

Gjermania regjistron mbi 10 mijë raste të reja me COVID-19

S.B.

Rreth 40 të vdekur nga vërshimet në Azinë Juglindore

admin

Italia ligj të ri për emigrantët shqiptarë, kush punon merr leje qëndrimi

admin
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...