Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tërmeti në Turqi, Qyteti i Shkupit ndihmon Izmirin me 3 milion denarë

Zhurnal Ads

Shkup, 2 nëntor, zhurnal.mk – Këshilli i Qytetit të Shkupit në seancën e 9-të të jashtëzakonshme ka miratuar vendimin për të ndihmuar të prekurit nga tërmeti katastrofal në Izmir, ku humbën jetën më shumë se 60 persona, kurse janë lënduar 900 të tjerë.

Me këtë vendim, sic thuhet në komunikatën e Qytetit të Shkupit, jepet shuma prej 3 milion denarëve, shumë kjo që ndahet për të gjithë qytetet gjatë fatkeqësive.

Kryebashkiaku Shilegov në seancë, sic thuhet në komunikatë, ka theksuar se Shkupi e din se cka do të thotë solidariteti dhe për këtë shkak nevojitet t`u ndihmohet miqve.

Ai Kryebashkiakut të Izmirit Tunç Sojer I ka dërguar telegram ngushëllimi për viktimat duke I dëshiruar sanimin sa më të shpejtë të dëmeve dhe kthimin e jetës në normalitet.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

7 janari ditë jo pune për të gjithë qytetarët

E.E.

Ndryshon ligji për pashaportat shqiptare: Ja si personat deri 18 vjeç mund të marrin shtetësinë

T E

UT dhe Agjencia e Sigurisë Kombëtare nënshkruan memorandum bashkëpunimi

E.E.

Filipçe: Punonjësit shëndetësorë janë të rraskapitur por nuk dorëzohen, t’i mbështesim

E.E.

Panovski: Kujdestaret u infektuan para hapjes së çerdheve

T E

Kovaçev i drejtohet Zaevit: Në BE nuk ka vend për gënjeshtra dhe ideologji antibullgare

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...