Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tërmeti prej 5.5 shkallëve në Greqi, u ndje edhe tek ne

Athinë, 4 mars – Në orët e pasdites në Maqedoninë e Veriut është ndjerë tërmet, epiqendra e të cilit ishte në Greqi.

Tërmeti kishte magnitudë prej 5.5 shkallëve, ndërsa thellësia 2 km.

Epiqendra e tërmetit ishte rreth 26 kilometra larg qytetit Laris dhe 10 km nga Tirnavos.

Raportohet që përveç në Maqedoninë e Veriut, tërmeti është vërejtur edhe në vendet tjera të rajonit.

Postime të ngjashme

Zaev: Koncepti Partneritet i hapur qeveritar kontribuoi që vendi të transformohet nga shtet i robëruar në shembull transparent dhe progresiv

R Zh

Ish drejtori i Byrosë për siguri publike Mitko Çavkov dërgohet në spitalin privat në Shkup

R Zh

Kuvendi debaton për strategjinë kombëtare për parandalimin e korrupsionit

B L

“Situata është serioze, rritet presioni mbi kovid-qendrat”

B L

Arjanit Hoxha me fakte demanton portalet ndaj akuzave për shpenzimet e tij (dokument)

R Zh

Frika nga arratisja, Mijallkovit i shqiptohet masa e paraburgimit për lëndën Thesari

B L

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...