Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tërmeti që goditi Greqinë dridh edhe pjesën jugore të vendit

Athinë, 26 shtator – Një tërmet me magnitudë 4.4 i shkallës Rihter ka rënë të shtunën në mbrëmje në Greqi.

Epiqendra ka qenë në det pranë Halkidiki, afër Malit Athos sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Dridhja kishte një thellësi prej 19.6 km dhe një epiqendër në 23 km në jug-jugperëndim të malit Athos dhe 141 km në lindje-juglindje të Selanikut.

Tërmeti preku skajin jugor të gadishullit të Malit Athos dhe majën jugore të Sithonia. Asnjë dëm nuk është raportuar deri më tani.

Postime të ngjashme

Shabani: Gabimi në mesazh nuk është i MASH-it por operatorëve celularë!

Dafina Vidishiqi

Ahmeti për ditën e çlirimit të Republikës së Kosovës: Shteti i Kosovës po ecë përpara

Dafina Vidishiqi

Rënia e lindjeve, shqetësuese në Kërçovë! Për 5 vite numri është përgjysmuar

Dafina Vidishiqi

Zaev hap zyrë në Strumicë për takime me qytetarë

Dafina Vidishiqi

Të hënën fillon regjistrimi në shkollat e mesme

R Zh

MASH: Shkollat nuk guxojnë të marrin para për dëftesat, kjo është në kundërshtim me Kushtetutën dhe ligjet

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...