Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti shkatërrimtar në Kroaci i merr jetën një 12-vjeçareje

Tërmeti i fuqishëm 6.3 ballësh në Kroaci i ka marrë jetën një vogëlusheje 12-vjeçare. Lajmi i trishtë konfirmohet për mediat vendase nga kryetari i Petrinjas, Darinko Dumbovic.

Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundja sizmike u regjistrua pikërisht me epiqendër pranë qytetit Petrinja dhe Sisak.

Dëmet materiale janë shumta, si çati të shëmbura, fasada ndërtesash dhe madje edhe disa godina banimi.

Ndërkohë, pritet një raportim zyrtar, edhe për të ditur nëse ka të tjerë viktima ose të lënduar.

Një pjesë e Kroacisë ka mbetur pa energji elektrike, dhe policia u ka bërë thirrje qytetarëve që të largohen nga ndërtesat.

Postime të ngjashme

15 vendet që kanë ekzistuar 100 vite më parë, por tani janë zhdukur

T E

Ekspertët të shqetësuar për vizitën e Papës në Irak

T E

Mbi 20 milionë të vaksinuar në Britani të Madhe

T E

Von der Layen do të ndalojë eksportimin e vaksinave nga BE-ja

T E

Izraeli do të vaksinojë punëtorët palestinezë kundër Covid-19

T E

Sulm mbi anijen izraelite/ Ministri i Mbrojtjes: Irani qëndron pas shpërthimit

T E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...