Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërmeti/ Soreca publikon videon: Një vit më pas kujtojmë 51 viktimat dhe solidaritetin e BE! Tani të punojmë për të ndërtuar së bashku

Ambasadori i BE, Luigi Soreca ka publikuar një video në 1-vjetorin e tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit 2019. Soreca thotë se vit pas tërmetit të gjithë kujtojnë 51 viktimat në Shqipëri dhe solidaritetin e BE dhe vendeve anëtare të unionit. Ambasadori thekson se tani është koha për të punuar dhe për të ndërtuar së bashku.

STATUSI NGA LUIGI SORECA

Më 26 Nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për të ndërtuar së bashku.

Postime të ngjashme

Garda e Republikës merr në mbrojtje ambasadorin e BE-së në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Rreth 923 mijë vaksinime anti-COVID në Shqipëri

Dafina Vidishiqi

Pastrimi i parave në Shqipëri – ekspertët e konsiderojnë shqetësim për depërtimin në ekonomi

Dafina Vidishiqi

Befason deputeti, kërkon që shteti t’i kthejë shtëpinë: Ma mori 50 vite më parë

Bekim Laçi

Meta vlerëson dy kirurgët e shquar “Nderi i Kombit”

Bekim Laçi

Mimi Kodheli mban fjalimin e fundit në Kuvend: Nuk kam bërë mrekullira, por…

Bekim Laçi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...