Agjencia Zhurnal.mk
Shqipëri

Tërmeti tragjik/ Shqipëria ndihmon Kroacinë me 250 mijë euro

Kryeministri Edi Rama ka nënshkruar një dekret këtë të mërkurë për të ndihmuar në rindërtimin e Kroacisë pas tërmetit me magnitudë 6.4 të shkallës rihter.

Një një status në “Twitter”, kreu i qeverisë nënvizoi se Shqipëria do t’i ofrojë 250 mijë euro Kroacisë për të ndihmuar në rindërtimin e qytetit të Petrinjës.

“Sapo nënshkrova dekretin e Qeverisë së Shqipërisë për të dhuruar 250 mijë EURO Kroacisë për të ndihmuar në  rindërtimin e Petrinjas pas tërmetit shkatërrues!  Kroacia është një shembull i rezistencës dhe një model për ne në transformimin e saj të mahnitshëm në një vend krenar të BE-së”

Si pasojë e lëkundjes së fuqishme, deri më tani, në Kroaci kanë humbur jetën 7 persona, mes tyre edhe një vajze e mitur 12 vjeçe.

Postime të ngjashme

Pse e skualifikuan? Mjeku Kosova: Tritani më mban inat për tenderin “që nuk mbylla sytë”. Ruli për vjedhjen e njeriut të tij

T E

Qëllohet me armë zjarri drejt një makine në Tiranë

T E

Kryemadhi paralajmëron Ramën: Durim! Nesër të shpjegoj fabrikën e parave

S.B.

Ursula von der Leyen: E ardhmja e Shqipërisë është Europa! Duhet të fillojnë negociatat

S.B.

Reforma në Drejtësi/ Presidenca paralajmëron Ramën: Mos e provoko popullin e 2 marsit!

S.B.

“Koha i thërret shqiptarët për t’u bashkuar në një Besëlidhje të re”, Meta mesazh në 577-vjetorin e Besëlidhjes së Lezhës

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...