Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Tërmeti tronditës! Ish-deputeti shqiptar po përjeton tmerrin në Turqi: Jemi në panik

Një tërmet i rëndë ka goditur para pak minutash Turqinë dhe Greqinë. Në Turqi ka lëkundjet janë ndjerë në Stamboll, Izmir, Çanakkale, Denizli dhe Bursa. Ish-deputeti me origjinë shqiptare, Rifat Sait dha detaje për situatën atje.

Jemi në panik. Pallatet që janë shembur. Krejt Izmiri është jashtë. Krejt Izmiri është panik. Në rrugë ka ambulanca. Njerëzit po ikin, nuk duan të futen ë shtëpi. Të gjithë janë në panik dhe të nervozuar. Shumë keq është bërë. Në Bajrakli dhe Bërnova ka shtëpi të vjetra”, – tha ai.

Postime të ngjashme

Erë me shpejtësi 170km në orë, cikloni shkakton dëme të mëdha në Australi

S.B.

Mbretëresha kryen detyrën e parë që nga vdekja e princit Philip

S.B.

Në Mineapolis protestohet për të tretën natë

S.B.

Gjermania do t’u japë dozë tjetër atyre nën 60 vjeç që e kanë marrë AstraZe

S.B.

Gjermania miraton masa të njësuara kundër COVID-19 në të gjithë vendin

S.B.

Lëvizja e Biden, trupat amerikane tërhiqen nga Afganistani më 11 shtator

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...