Agjencia Zhurnal.mk
Kosovë

Tërmkolli mund të jetë kandidate për kryetare të LDK-së

Ish-deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Melihate Tërmkolli, ka deklaruar se mund të jetë kandidate për kryetare të subjektit më të vjetër politik në Kosovë.

Këtë deklaratë ajo e dha për Front Online, ku tha se duhet të ketë shumë kandidatë për postin e të parit në LDK.

Unë mund të jem një prej kandidatëve sepse mendoj se duhet me dalë shumë kandidatë, jo një dhe dy. Duhet me pasë më shumë. Sigurisht që mund të jem”.

Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk ka arritur të fitojë më shumë sesa 13% të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Pas atij rezultati, Isa Mustafa kishte deklaruar dorëheqjen si dhe shpalljen e zgjedhjeve të brendshme për kryetarin e përkohshëm me mandat dy vjeçar.

Postime të ngjashme

Aksion i madh i Policisë në gjithë Prishtinën

T E

Arrestimi i 8 policëve, ambasadori amerikan në Kosovë: Askush mbi ligjin

T E

Serbia sulmonte Prekazin, e thirra Xhemajl Mustafën dhe Enver Malokun

T E

Kosova përkujton Epopenë e UÇK-së pa ish-komandantët që janë në Hagë

S.B.

Kategorizimi i ri i komunave, 14 në zonën e kuqe

S.B.

Partitë pa qëndrim për zgjedhjen e presidentit

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...