Agjencia Zhurnal.mk
Bota

Termocentrali gjerman hidhet në erë me 420 kg eksploziv

Një termocentral me qymyr u shkatërrua në Lunen, Gjermani. Oxhaku i lartë 250 metra, kazani dhe kulla ftohëse e termocentralit gjerman u shkatërruan.

Për këtë janë përdorur 420 kilogramë eksploziv. Ishin hapur në total 2.100 vrimave në mënyrë që të lejohej që struktura të shembej në një mënyrë të kontrolluar.

Së pari u hodh në erë oxhaku i lartë 250 metra. Kjo u pasua nga kulla e ftohjes. Sipas ndërmarrjes, gjithçka shkoi siç ishte planifikuar.

Në mënyrë që të shmangej grumbullimi i njerëzve, shembja u transmetua drejtpërdrejt.

Postime të ngjashme

Gjenevë, sot nis samiti Biden – Putin

Bekim Laçi

Shërbimet sekrete turke arrestojnë liderin e ISIS në Turqi

Bekim Laçi

Rikthehen tensionet në Lindje të Mesme, Izraeli bombardon Gazën pas balonave të zjarrit

Bekim Laçi

Kina garanton sigurinë e centralit bërthamor të Taishan-it

Bekim Laçi

Biden emëron Thomas Knids ambasador të SHBA-së në Izrael

Dafina Vidishiqi

Gjermania ka një kompjuter kuantik, Merkel e quan atë një “mrekulli”

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...