Agjencia Zhurnal.mk
Ekonomi Maqedoni

Tërpejca e Ohrit, destinacion tërheqës turistik edhe në ditët e vjeshtës

Zhurnal Ads

Ohër, 19 shtator – Ohri është një nga destinacionet më të njohura turistike në Maqedoninë e Veriut dhe më gjerë ndërsa bota e njeh atë si “Perla ballkanike”, e cila ka me bollëk plazhe të bukura liqenore, të cilat i shijojnë shumë turistë vendas dhe të huaj.

Tërpejca e cila ndodhet vetëm 16 kilometra nga Ohri, është një nga destinacionet më të bukura turistike natyrore, e njohur gjithashtu si Saint Trope e Maqedonisë së Veriut.

Fshati Tërpejca ndodhet rrëzë malit Galiçica, midis shkëmbinjve në bregun lindor të Liqenit të Ohrit, në një lartësi prej rreth 700 metrash.

Plazhet e njohura që kanë shumë bukuri natyrore, ofrojnë një pamje të bukur për vizitorët gjatë perëndimit të diellit.

Gjithashtu, Tërpejca konsiderohet si një vend me plot magji liqenore dhe për këtë arsye, ndër të tjera, është një destinacion tërheqës turistik edhe në ditët e vjeshtës.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

ASH-AAA “kërcënim” për BDI-në, Ahmeti lojëtar i shkëlqyeshëm

D J

Kontrollet e shtuara të trafikut japin rezultate, ulet numri i aksidenteve

E.E.

“Shqipëria ka bërë progres”! Moody’s konfirmon vlerësimin në “B1” dhe perspektivën “e qëndrueshme”

R ZH

Maqedonia e Veriut në NATO nënkupton më shumë investime të huaja dhe mirëqenie ekonomike (VIDEO)

R ZH

Përshpejtohet industria e re e automjeteve të energjisë në Kinë

Z H

Jan Kop: Korniza negociuese është e qartë, çështjet bilaterale nuk janë pjesë e saj

T E
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...