Agjencia Zhurnal.mk
Sport

Terry shihet si trajner i Sheffieldit

John Terry duket që shumë shpejtë do t’i futet punës së trajnerit.

Anglezi është aktualisht ndihmës trajner te Aston Villa dhe po planifikon që të ndritët më lartë.

Sipas asaj që raporton Sunday Mirror, Terry pritet që në fund të këtij edicioni të emërohet strateg i Sheffield Unitedit.

Aktualisht në krye të skuadrës është Paul Heckingbottom dhe kontrata e tij skadon në fund të muajit qershor.

Terry cilësohet si një person që ka një inteligjencë të lartë në futboll dhe parashikohet se do të ketë mjaftë sukses në të ardhmen.

Duket se anglezi ka mësuar te Aston Villa strategji të mjaftueshme, aq sa të marrë drejtimin e Sheffield Unitedit, që aktualisht është në vendin e fundit në Ligën Premier me 14 pikë dhe rënia në Chmapionship është e pashmangshme.

Postime të ngjashme

Itali 3-0 Zvicër, notat e Xhakës dhe Shaqirit përballë italianëve magjikë

Dafina Vidishiqi

Italia mposht Zvicrën, kualifikohet në fazën e eliminimit direkt

Dafina Vidishiqi

Italia nuk ndalet, Locatelli shënon një tjetër super gol

Dafina Vidishiqi

Zyrtare: Sergio Ramos nesër i jep lamtumirën Real Madridit

Dafina Vidishiqi

Gattuso mund të largohet nga Fiorentina vetëm dy javë pas emërimit të tij

Dafina Vidishiqi

Pandev thotë se Maqedonia e Veriut është gati për Ukrainën: Duhet të bëjmë figurë të mirë, nuk kemi çfarë të humbim

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...