Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla bën që disa klientë të paguajnë dy herë

Tesla tani po pranon edhe bitcoin, duke e bërë procesin e pagesës më të shtrenjtë se sa pritej për disa shoferë.

Kompania kohët e fundit prezantoi Bitcoin si një mënyrë pagese. Sidoqoftë, kjo nuk funksionon shumë mirë. Disa klientë që paguanin me Bitcoin, Transferta Wire ose mënyrën e transferimit Automated House Clearing (ACH) u kërkua papritur të paguanin dy herë.

Disa klientë raportojnë se pasi blenë një Tesla të ri, shuma u debitua për herë të dytë. Nuk u kërkua autorizim i mëtejshëm për këtë. Këto janë shuma midis 37,000 dollarësh dhe 71,000 dollarë që klientët i kanë paguar dy herë. Kjo është raportuar nga CNBC .

Klientët e prekur ankohen se Tesla po e bën komplikon mënyrën e rimbursimit. Të prekurit kanë mundësi për të zgjidhur problemin.

Nga njëra anë, mund të kërkoni një rimbursim në bankën e tyre. Sidoqoftë, kjo mund të zgjasë më shumë se një muaj sepse banka duhet të arrijë një marrëveshje me Tesla.

Shumica e të prekurve i kërkuan direkt Tesla një rimbursim, por ende nuk ka pasur ndonjë rimbursim.

Këto janë konfirmuar me telefon, por klientët nuk kanë marrë asnjë njoftim me shkrim. Tesla ende nuk e ka komentuar problemin.

Postime të ngjashme

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

Hakerët vjedhin të dhënat e 3 milionë klientëve të VW

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...