Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla Model 3 më popullor se Golf

Makina e Tesla regjistroi rezultate më të mira të shitjeve.

Një listë e makinave më të shitura u lëshua dhe Tesla Model 3 ishte përpara Golf dhe Ford Fiesta të Volkswagen në Mbretërinë e Bashkuar, transmeton Telegrafi.

Prodhuesi amerikan shiti 5,978 modele në dhjetor, ndërsa Golf është i dyti me 4,470 pronarë të rinj, dhe Ford Fiesta është i treti me 3,367 njësi të shitura.

Siç shkruan Autocar, kjo është hera e dytë në histori që një makinë Tesla ka qenë më e shitura, sepse hera e fundit që kjo ndodhi ishte në prill.

Ja si duket lista:

1. Tesla Model 3
2. Volkswagen Golf
3. Ford Fiesta
4. Volkswagen ID.3
5. Nissan Qashqai
6. Vauxhall Corsa
7. Volvo XC 40
8. Mercedes-Benz A Class
9. Ford Puma
10. Mini.

Postime të ngjashme

Garë e ashpër mes F1, Lamborghini Huracan dhe Nissan GT-R

D V

Britanikja ndalohet sepse po voziste 209 kilometra në orë – ky është arsyetimi qesharak i saj para policisë

D V

Aston Martin mburret: Shitjet u rritën 224 për qind

D V

Gjermanët vendosën të kondicionojnë rrugët dhe zbuluan pse

D V

Land Rover ka prezantuar modelin e kufizuar të Defender Trophy Edition

D V

Kompania skoceze përdor mbetjet e uiskit si lëndë djegëse për kamionët

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...