Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla Model Y apo Lamborghini Urus?

Një garë interesante përshpejtimi.

Lamborghini Urus është një makinë vërtet spektakolare.

Modeli i tretë i serive të mëdha në gamën e Lamborghini (përveç Huracan dhe Aventador) përdor një 4.8 binjak turbo V8 që jep 650 kuaj fuqi dhe 850 Nm, por sa shpejt është në të vërtetë krahasuar me makinat e tjera elektrike?

Për shembull, me Tesla Model Y …

Shikoni më poshtë videon për të parë se kush fiton në këtë garë.

Postime të ngjashme

Ferrari njoftoi një veturë të re revolucionare sportive për në fund të qershorit

Dafina Vidishiqi

Porsche 911 GT3 aktual mori një version më të rehatshëm Touring

Dafina Vidishiqi

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...