Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla në telashe të mëdha

Vonesat vazhdojnë në ndërtimin e megafabrikës së Teslës në Gjermani.

Revista gjermane Automobilwoche raporton se ka probleme të caktuara me ndërtesat në vendin ku do të vendoset fabrika e madhe e Tesla-s, dhe për shkak të kësaj, vonesa të reja po vijnë.

Planet e ndërtimit nuk do të përmbushen, shkruan Autonews, dhe ky besohet të jetë një problem i madh për kompaninë amerikane, e cila vazhdimisht po vonon ndërtimin e kësaj fabrike në Gjermani.

Çdo model Y që do të shitet në Evropë do të bëhet në atë fabrikë gjermane, dhe 4680 borde me bateri do të bëhen gjithashtu, dhe sipas planeve, ajo duhet të kishte filluar në mes të vitit 2021, por me sa duket nuk do të bëhet.

Bashkimi Evropian tashmë ka miratuar ndihmën për Tesla dhe pritet të marrë një miliard euro ndihmë për ndërtimin dhe fillimin e prodhimit.

Postime të ngjashme

Ford Mustang Shelby GT500 i tregoi Model S të Tesla -s se nuk është i pathyeshëm

D V

“Ajër i kondicionuar” në veturë: Cila është temperatura ideale për vozitje?

D V

Harroni kamerat fikse, kërcënimi i vërtetë për shkelësit e trafikut vjen nga qielli

D V

McLaren më i fuqishëm kabriolet – 765LT Spider prodhon 765 kuaj-fuqi dhe lëviz me shpejtësi maksimale prej 330 km/h

D V

Honda NSX-R e rrallë do të dalë në ankand, çmimi fillon nga 346 mijë euro

D V

Tesla po e shtyn prodhimin e kamionit për vitin 2022

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...