Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla pëson ndërprerje të rrjetit duke i lënë pronarët të paaftë të lidhen me makina

Vëzhguesit thonë se është një nga ndërprerjet më të mëdha të kompanisë.

Tesla pësoi një ndërprerje të plotë të rrjetit me pronarët që nuk mund të lidheshin me makinat e tyre duke përdorur aplikacionin e firmës, transmeton lajmi.net.

Pronarët që përdorin telefonin e tyre si një çelës ende mund të hapin dhe të fillojnë makinat e tyre me Bluetooth por humbën përdorimin e shumë veçorive, sipas raporteve.

Vëzhguesit thonë se është një nga ndërprerjet më të mëdha të parë ndonjëherë nga Tesla.

Njerëzit paraqitën qindra ankesa në faqen e internetit DownDetector.com duke thënë se nuk mund të përdorin aplikacionet e tyre celular ose të kalojnë në linjat e shërbimit të klientëve të Tesla.

Pronarët e paneleve diellorë Tesla dhe paneleve Powerwall gjithashtu nuk mund të lidheshin me produktet. Disa lidhje mund të kthehen brenda 30 minutash. /Lajmi.net/

Postime të ngjashme

Startech akordoi Land Rover Defender

Dafina Vidishiqi

Huawei: Ndërtojmë sistemin e parë plotësisht të automatizuar për makinat

Dafina Vidishiqi

Prior Design transformoi pamjen e Golf GTI

S.B.

S8 është shumë më i shpejtë sesa pretendojnë në Audi

S.B.

Bugatti zbulon se sa orë pune janë shpenzuar, për prodhimin e modelit më të shkathtë dhe të shtrenjtë në histori të kompanisë

S.B.

I ka 1.914 kuaj fuqi dhe lëviz me shpejtësinë maksimale prej 412 kilometra në orë, Rimac prezanton veturën sportive C Two

S.B.

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...