Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Tesla synon të hyjë në tregun indian më 2021

Shefi ekzekutiv i Teslas, Elon Musk, të premten ka paralajmëruar se më 2021 synon të hyjë në tregon e Indisë, shkruan KOHA.

“Vitin tjetër me siguri”, ka thënë Musk në një përgjigje në Twitter në një postim ku ishte paraqitur një mesazh në një fanellë “India e do Teslan”.

“Faleminderit për pritjen”, ka shkruar tutje ai.

Hyrja e Teslas në Indi mund të jetë pikërisht në kohën kur kryeministri, Narendra Modi se do të rritet fokusi në promovimin dhe prodhimin e automjeteve elektrike.

Postime të ngjashme

Opel Astra i ri po vjen në fund të vitit

Dafina Vidishiqi

Edhe sa mund të vazhdoni vozitjen, nëse drita në tabelën e kontrollit të veturës tregon se po ju mbaron vaji?

Dafina Vidishiqi

Vetura unike e gatshme t’i dorëzohet pronarit, Bugatti La Voiture Noire u shit për 16.7 milionë euro

Dafina Vidishiqi

Toyota zhvendos prodhimin në Republikën Çeke

Lea Muslija

BMW E28 Alpina B9 nga viti 1983 del në shitje për 35 mijë euro

Lea Muslija

Audi RS Johann Abt Signature Edition, vjen me motor tejet të fuqishëm që zhvillon shpejtësi marramendëse

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...