Agjencia Zhurnal.mk
Kuriozitete

Testi i marrëdhënieve me të tjerët, si e shihni shoqërinë?

Kjo fotografi që shihni tregon aftësitë tuaja shoqërore duke u zhytur në nënndërgjegjen tuaj dhe duke u përpjekur të kuptoni se si qëndroni përpara njerëzve të tjerë.

Lëreni nënvetëdijen tuaj të zgjedhë dhe të lexojë profilin që i referohet figurës së parë që keni parë.

A është fytyra e një gruaje me flokë të kuqe apo një figurë që “bërtet”?

Nëse keni vërejtur fytyrën e një gruaje me flokë të kuqe mund të nënkuptojë se marrëdhëniet tuaja me të tjerët janë jashtëzakonisht miqësore dhe të lehta. Ju nuk keni nevojë për ndihmë për t’u “futur” në një situatë të re: me pak fjalë, do të ishit në gjendje të flisni edhe me murin nëse do të ishit të përkushtuar! Padyshim që jeni një person që shpesh nuk ndalet së menduari për pasojat e veprimeve dhe fjalëve të tij.

Megjithëse nuk e gjeni shpesh veten në situata të këqija, mund të ndodhë që të mos e kuptoni se mënyra juaj për të bërë gjërat i vë të tjerët në vështirësi. Ajo për të cilën “të akuzojnë” më shpesh të tjerët është se nuk e dini kurrë kur bëni shaka ose kur jeni serioz! Me pak fjalë, ju nuk keni probleme në marrëdhëniet me të tjerët dhe me veten tuaj ose të paktën kjo është ajo që ju besoni.

Nëse keni vërejtur një fytyrë që bërtet, padyshim që ka diçka që ju shqetëson dhe që ju krijon probleme. Nëse gjëja e parë që do të vërenit do të ishte një fytyrë që bërtet, edhe nëse nuk mund të vini re fytyrën e gruas, ka diçka në jetën tuaj që ju shqetëson.

Ndoshta, kjo fytyrë të ka tërhequr vëmendjen sepse duket se njeh dikë ose diçka që të pengon të shoqërohesh me të tjerët. Padyshim që ju jeni një person i ndjeshëm, i cili lufton për të krijuar një marrëdhënie “sipërfaqësore”. Plus keni ndjesinë se dikush ju pëshpërit vazhdimisht se po bëni diçka keq.

Përjetoni çdo situatë, madje edhe atë më “normale”, si një pengesë të vërtetë. Ndoshta ndjeshmëria juaj po bëhet një mur që parandalon të tjerët t’ju lëndojnë, por edhe ju të arrini tek ata!

Nëse e keni gjetur veten në njërin nga dy përshkrimet, mbase duhet të filloni të reflektoni se çfarë do të thotë për ju marrëdhënia juaj me të tjerët. (Psikologjia)

Postime të ngjashme

Shtohen rastet me depresion, rritet ndjeshëm konsumi i qetësuesve në vend/ Ja pasojat që solli pandemia e COVID-19

Dafina Vidishiqi

Këto 5 mite të njohura bukurie nuk duhet t’i besoni më

Dafina Vidishiqi

Këshilla nga amvisat me përvojë: Një truk që parandalon formimin e akullit në frigorifer

Dafina Vidishiqi

3 arsye pse vajzat mund të bëhen të bezdisshme për një mashkull

Dafina Vidishiqi

Si ndikon në trupin nëse bëni not 3 herë në javë?

Dafina Vidishiqi

Çiklizmi dhe seksi: A janë çiklistët dashnorët më të mirë?

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...