Agjencia Zhurnal.mk
Auto

Testohet vetura Opel Omega – me shpejtësi 208 km/orë godet një autobus

A keni menduar ndonjëherë se çfarë mund të mbetet nga makina pas një përplasje me një shpejtësi prej 200 km/h?

EuroNCAP dhe personat e tij kanë kryer teste standarde përplasjeje për vite me radhë, në të cilat siguria e makinës testohet me shpejtësi rregullisht nën 60 km / orë. Ndonjëherë dikush organizon teste jozyrtare me shpejtësi më të madhe, më shpesh për argëtim, dhe ne sjellim një shembull të tillë më poshtë, transmeton Telegrafi.

Për të parë momentin e goditjes, kaloni në minutën e 18 dhe do të jeni në gjendje të shihni se si duket kur një Opel Omega godet një objekt të palëvizshëm me trefishin e shpejtësisë.

Ndikimi i Opel në autobus është i tmerrshëm, gjë që nuk është për t’u habitur duke marrë parasysh se kontakti ndodhi me 208 km/orë.

Dëmi është i tmerrshëm.

Makina është shkatërruar plotësisht në një nivel të panjohur, dhe pjesa e vetme e paprekur është bagazhi.

Duke gjykuar nga ajo që u pa në një aksident si ky, është e pamundur të imagjinohet se dikush në Opel mund të mbijetojë.

Për më tepër, autobusi ishte dëmtuar rëndë, kështu që do të kishte viktima edhe në të.

Postime të ngjashme

Ken Block shet Ford Hoonitruckun për një milion dollarë

Dafina Vidishiqi

Gronos është Mercedes-AMG G63 i Mansory

Dafina Vidishiqi

Filloi prodhimi i veturës së re Nissan Qashqai

Dafina Vidishiqi

Dacia ndryshon logon

Dafina Vidishiqi

Mazda do të lansojë 13 modele të automjeteve të elektrizuara deri në vitin 2025

Dafina Vidishiqi

Ford Bronco që i përkiste Kevin Hartit po del në ankand

Dafina Vidishiqi

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...