Tetë të vdekur nga COVID-19 dhe 68 raste pozitive

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon nga 4.320 testime, 68 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

MSH njofton se gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 8 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 323 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 153.672.

Në total numri i rasteve aktive është 3.342.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 15.617 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.299.482 doza të vaksinës.

Deri më sot 513.544 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. 

Related posts

Qytetarët e Ballkanit Perëndimor kërkojnë nga qeveritë e tyre dhe BE-ja udhëtime pa viza

D V

Ridvan Berisha: Kurti sot e shkeli me dy këmbë Marrëveshjen e Uashingtonit

D V

Një shqiptar në krye të projektit që do të transformojë politikat madhore të SHBA-së

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More