Tetovë, 102 të hospitalizuar nga Covid 19

Shkup, 4 shtator – Katër  persona kanë vdekur në 24 orët e fundit në Tetovë konfirmuan autoritetet e Spitalit për Tetovasot.
Situata me virusin në Tetovë vazhdon të stabilizohet  ditëve të fundit me shifra që po ulen ndërkohë që mjekët vazhdojnë me apelet për respektim të masave dhe të vaksinohen masovikisht personat për mbrojtje më të mirë nga virusi.

 

Në Spital gjithashtu thanë se janë gjithsejt  të hospitalizuar 102 pacientë.8 persona janë me nga një dozë të vaksinës ndërsa 4 me dy doza.

Pacientë me oksigjen janë 102 ndërsa me respirator asnjë pacient.Ambulantë ditore janë 147 pacientë.Gjithsejt janë 259 pacientë.TS

Related posts

Veljanovski: Më 27 prill isha i përkushtuar në përfundimin e mbledhjes konstituive

Z H

Wizz Air nga dhjetori vendos fluturime nga Shkupi në Bolonjë, Torino, Fridrihshafen dhe Bilund

Z H

Qendra Klinike me mungesë parkingu, qytetarët kërkojnë organizim më të mirë

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More