Tetovë, 3 të vdekur nga Covid- 19.Erdhën vonë në gjendje shumë të rëndë

Shkup, 16 shtator – Tre persona të vdekur nga Covid -19 në Tetovë  por sipas autoriteteve spitalore të njëjtit kanë ardhur në fazën e fundit në gjendje shumë të rëndë informon Tetovasot.

 

Ata janë shtruar në spital brenda 24-48 orëve të fundit me simptoma shumë të rënda.Nga Spitali apeluan për qytetarët që kanë shenja të virusit të vijnë menjëherë për trajtim sa nuk është vonë.
Ndryshe këto ditë situata është stabilizuar dukshëm.Janë vetëm 36 të hospitalizuar dhe po aq pacientë me oksigjeno terapi.Asnjë prej tyre nuk është me respirator. Ambulantë ditore janë 42 ndërsa 4 janë me nga një dozë të vaksinës dhe 3 me dy doza.

Related posts

Video nga arrestimi i Blerim Ahmetit, pas protestës në Tetovë

Redaksia

Tsipras kërkon miratimin e tre memorandumeve me Maqedoninë e Veriut

Redaksia

Mariçiq për takimin e Figelit me Kamçevin: Shumë zhurmë për asgjë

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More