Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Tetovë, protesta kundër shtrenjtimit të rrymës

Zhurnal Ads

Tetovë, 4 dhjetor – Këshilli organizativ kudër shtrenjtimit të rrymës elektrike ka organizuar protestën e radhës kundër EVN-së në Tetovë. Ata në shenjë revolte ia dorëzuan një trofe kompanisë EVN, siç u tha, për ta shpërblyer për zhvatjen që i bën qytetarit ndër vite.

“Qëllimi i tubimit është shpalosja e krimit, zhvatjes dhe manipulimi që e bën EVN-ja kryesisht dhe një hise e fajit janë edhe ELEMI e MEPSO. Këta funksionojnë me rregullat e veta, nuk u bëjnë përshtypje, as nuk i bëjnë hesap ligjet dhe kushtetutën e vendit.”,- tha Krenar Osmani.

Organizatorët thanë se nuk do të ndalojnë këtu deri në realizimin e kërkesave të tyre.

Zhurnal Ads
Zhurnal Ads

Postime të ngjashme

“Eurostat”: Maqedonia e Veriut vendi i tretë më i varfër në Evropë

T E

Konevski: Mijalkov nuk ka ambicie për lider por ka të drejtë të shqetësohet

T E

Bora bllokon Kroacinë, rryma e ftohë ulet drejtë Ballkanit me të rreshura të mëdha

T E

Bekim Rexhepi: Përfundoi eksproproiimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

T E

Qytetarët fillojnë të vetëdijesohen për rëndësinë e imunitetit

T E

NATO lufton virusin COVID-19 me anë të shkencës!

R ZH
duke ngarkuar....

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read more...