Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Teuta Arifi inspekton nga afër punimet në Çarshinë e Epërme

Shkup, 23 qershor – Në Tetovë tek Çarshia e Epërme janë duke përfunduar punimet për ndërtimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik. Këto punime po kryhen në gjithësej tre rrugët e kësaj lagjeje.

Në Çarshi të Epërme po përfundojnë punimet për ndërtimin e kanalizimit fekal dhe atmosferik në 3 rrugët e kësaj lagjeje si: Rruga 185, 186, Pjetër Gjuli dhe A.J Zhurçin.

Bëhet fjalë për një investim prej 5 milion denarësh, që ishte edhe kërkesë e kahmotshme e banorëve të kësaj lagjeje.
“Shfrytëzova rastin edhe të bashkëbisedoj me banorët për disa kërkesa dhe nevoja të tyre që do t’i realizojmë gjatë muajve në vijim, si rregullimi i kanalizimit atmosferik në rrugën 185 dhe sanimi i disa rrugicave me bekaton”, është shprehur Teuta Arifi.

Me projekte të tilla vazhdojmë edhe në lagje dhe pjesë tjera të qytetit!

Postime të ngjashme

Rreth një orë pritet për dalje nga vendi në VK Bogorodicë

D V

“Ballkani i hapur” / Me ftesë të kujt Alexandër Soros erdhi në Shkup në takimin mes Ramës, Zaev dhe Vuçiç ?

R Zh

LSDM: Zgjidhet statusi i 13.000 punëtorëve të falimentuar

D V

Shkarkohet Goran Sugareski, emërohet drejtori i ri i Doganave

D V

Qeveria e rriti ndihmën për qytetarët, agjencitë turistike, klubet e natës dhe restorantet e dasmave

D V

Qeveria e RMV-së shpërblen me dy milionë denarë Dejan Georgievskin për suksesin në lojërat olimpike

D V

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...