Agjencia Zhurnal.mk
Maqedoni

Teuta Arifi: Kujtimi për prof.Iljaz Mazllamin do të mbetet i paharruar

Tetovë, 22 nëntor – Me hidhërim të thellë sot mësova lajmin për ndarjen nga jeta të njërit prej pedagogëve, arsimtarëve dhe veprimtarëve më të spikatur të qytetit, z. Iljas Mazllami.

Iljas Mazllamin do ta kujtojmë si profesor të dalluar të matematikës që për shumë vite me rradhë punoi në SH.F “Istikball” në Tetovë, si humanist, intelektual dhe aktivist të angazhuar në shumë projekte.
Ishte gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar të tjerët, në veçanti një adhurues i madh i librit, që dashurinë për leximin dëshironte ta përçojë tek gjeneratat e reja, për të ndritur rrugën e tyre drejt dijes!

Duke ndarë dhimbjen e thellë për këtë humbje të madhe, përcjell ngushëllimet më të sinqerta familjes, miqve dhe të gjithë bashkëpunëtorëve!

Kujtimi për të do të mbetet i paharruar!

Teuta Arifi

Postime të ngjashme

Kontesti me Bullgarinë, Selmani: Humbëm kohë, nuk mësuam nga historia me Greqinë

R Zh

Ohër-Strugë, kërkohet tërheqja e turistëve të huaj

R Zh

Qytetarët nuk i njohin përfaqësuesit e tyre në pushtetin lokal

R Zh

Visar Ganiu: Urime Drita Islami – suksese edhe në gara të tjera të përmasave botërore

R Zh

Karakachanovi kritikon Borissovin për “kthesën” në qëndrimin e tij ndaj RMV-të

R Zh

Nikollovski: VMRO nuk do të lejojë zgjedhje lokale pa ‘fingerprint’

R Zh

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Akcepto Më tepër...