Teuta Arifi në katër vitet e ardhëshme do ta rrisim raportin në pozicionet drejtuese në 50:50

Shkup, 7 tetor – Kandidatja për kryetar komune nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim, Teuta Arifi në një takim që ka realizuar me forumin e gruas. “Barazia: Të drejta të barabarta, për mundësi të barabarta! ✅” ka shkruar Arifi, përcjellë TOP24.Teura Arifi në këtë takim ka theksuar se në katër vitet e ardhëshme do të angazhohet në ritjen e përfaqësimit të grve në pozicion 50 me 50 shkruan TOP24.

“Për ta rritur shkallën e punësimit të grave nëpër fshatra, do të ofrojmë trajnime dhe programe të veçanta edukimi për të ofruar mundësi karriere në sektorin publik dhe privat.Së bashku me shkollat tona, universitetet dhe ekonominë, do të krijojmë program të veçantë për t’i motivuar vajzat dhe gratë e reja për edukim teknik dhe karrierë.Më tej, ne do t’i shtojmë përpjekjet tona për t’i mbrojtur gratë nga dhuna në familje duke instaluar linjë anonime të ndihmës dhe duke ndërtuar një shtë- pi të sigurt për gratë në Tetovë. Aty gratë do të mund të gjejnë strehim dhe mbrojtje të menjëhershme.” ka shkruar Teuta Arifi në profilin e saj në FB.

Related posts

Migrantë janë zbuluar në Demir Kapi, shoferi i cili i ka transportuar, ka ikur

D V

Moti me diell dhe vranësira mesatare, temperatura deri në 35 gradë

D V

Ambasadorët në Shkup shprehin ngushëllime për tragjedinë në Tetovë

N E

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More