Teuta Arifi: Tetova me pishinë të mbyllur

Tetovë, 5 shtator – Kryetarja e komunës së Tetovës, Teuta Arifi sot bashkë me një pjesë të ministrave nga ekzekutivi qeveritar promovuam pishinën e mbyllur, për fëmijët e moshës shkollore, përcjell Zhurnal.mk.

 

“Kjo pishinë e mbyllur për fëmijë dhe të rinjë është paraparë për të siguruar aktivitete shkollore, rekreative dhe sportive për stërvitje, por edhe për gara lokale në sportet e ujit.Objekti ka dimensione 20×30 m me një sipërfaqe prej 600 m2 e cila përmban:- Aneks me dhomat e zhveshjes për djem dhe vajza, tualete dhe dushe. Dhomë makinerie në të cilën ndodhen pajisjet hidro – termale të makinerisë.- Pjesa kryesore në të cilën është vendosur shtrati i pishinës është me gjatësi 25 m, gjerësi 9 m dhe thellësi nga 0.80 m në 1.20 m.Shtrati i pishinës është bërë me teknologjinë më të fundit të çelikut inox të petëzuar me membranë të fortë PVC.Ky projekt është financuar nga Agjensionin për rini dhe sport dhe kap vlerën prej 43 milion denarë!”, ka shkruar Arifi në rrjetin social Facebook.

Tetova me pishinë të mbyllur 💚Sot bashkë me një pjesë të ministrave nga ekzekutivi qeveritar promovuam pishinën e…

Posted by Teuta Arifi on Sunday, September 5, 2021

Related posts

Analizë: Shteti “ka harruar” investimet kapitale, niveli i realizimit shumë i dobët

Redaksia

Shefi i Diplomacisë greke Dendias për vizitë zyrtare në vend

Z H

Shilegov në takim me banorët e GaziBabës: LSDM ka përqindjen më të lartë të realizimeve

Redaksia

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com